Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

soru ekleme

Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Giriş

Kayıt Ol

Türkiye’nin ilk ve tek öneri paylaşım platformu bironeridebizden’ e hoş geldiniz. Sizde aramıza katılarak önerilerde bulunabilir ya da sorunlarınıza önerilerde bulunulmasını isteyebilirsiniz. Forum ve Blog’un bütün özelliklerini bir arada sunan yeni nesil bu platformda sizde öncülerimizden olmak istemez misiniz?

MOBİLYA SEÇİMİNİN PÜF NOKTALARI

MOBİLYA SEÇİMİNİN PÜF NOKTALARI

 

Soğuk günlerin geride kalması ile birlikte hepimizde bir canlanma, tazelenme isteği söz konusu. Bazılarımız saçımızla başımızla kıyafetlerimiz ile meşgulken bazılarımız ise evdeki eşyalara kafayı takmış durumda. Bu arada düğün mevsimini de açtık yeni bir hayata adımını atmaya başlayan çiftlerimizde de başladı bir ev kurma telaşı. Evimizdeki eşyaların büyük ve maliyetli bölümünü oluşturan mobilyaların seçiminde keşkelerinizin olmaması için nelere dikkat etmeliyiz birlikte göz atalım.

Bütçenizi Belirleyin

Yvngswag GIF - Find & Share on GIPHY

Alışveriş elbette çok zevkli bir aktivite fakat mobilya alışverişi ciddi maliyetli bir iştir. Onun için farklı seçeneklerin olduğu birden fazla mobilya mağazası olan yerleri tercih edin ve fiyat karşılaştırması yapın bu sayede hem zamandan hem de bütçenizden tasarruf etmiş olursunuz.

Tarzınızdan ve Zevkinizden Emin Olun

Wink GIF - Find & Share on GIPHY

Mobilya seçerken birçok tarz ile karşılaşacaksınız. Klasik,modern, country, retro, bohem, vintage, rustik… Hangi sitil sizi saha iyi yansıtıyor buna karar vererek başlayın ve evdeki mobilyaların bu bütünlükte olmasına özen gösterin.

 Dış Görünüş Sizi Yanıltmasın

Reactions GIF - Find & Share on GIPHY

Paramız cebimizde, bir tarzımız var ve ne alacağımızı biliyoruz ama dikkat! Vitrinlerde duran aldatıcı görüntü sizi yanıltmasın çünkü eviniz bir vitrin değil. Aldığınız koltuklarda uslu uslu oturmayacaksınız ya da masa ve sandalyelerinizi yan yana inci gibi sıralayıp karşısına geçip izlemeyeceksiniz. Mobilya ciddi bir yatırımdır pişman olmamak için kalite, konfor, kullanılan malzeme, işçilik, garanti, servis konularına dikkat etmekte fayda var.

Ölçülere Dikkat Edin

Today GIF - Find & Share on GIPHY

Alışveriş yapmadan hangi eşyayı nereye konumlandıracağınızı az çok belirleyin ve odaların en boy yükseklik ölçülerini, kolon kiriş yerlerinin nereler olduğunu belirleyin

Kumaş ve Renk Seçimi

Star GIF - Find & Share on GIPHY

Evinizde bulunan eşyalarda hakim renkler ne ise onun paralelinde seçimler yapın çok desenli kumaşları geniş alanlarda kullanmadan sadeliğe ağırlık verin ve alacağınız aksesuarlar ile evinizi canlandırın. Kumaş seçiminde ise leke tutmaması ve yıkanabilir özellikte olmasına özen gösterin.

Hayatınızı Kolaylaştıracak Ürünler Seçin

Design GIF - Find & Share on GIPHY

Evinizde ortada kalmasını istemediğiniz bir sürü ıvır zıvır eşyanız vardır. Bunları düzenli bir şekilde saklamak için sandıklı kanepeler, bazalar, dolaplar oldukça iş görecektir. Kalabalık misafirlerinizi ağırlamanız için her zaman fazladan yatağa, sehpaya ve yemek masasına ihtiyaç duyacaksınız. Bunun için görsel güzelliğin yanı sıra hayatınızı kolaylaştıracak yatak olabilen kanepeler, büyüyen masalar, hem puf hem de yemek masası olabilen orta sehpalar vb. tercih etmeniz isabetli olacaktır.

Hadi bakalım önermesi bizden seçimler sizden herkese iyi alışverişler.

Yorum Yap