Alışveriş ve Hediyeler Anne ve Çocuk Aşk ve İlişkiler Bilim ve Teknoloji Dekorasyon Dizi ve Filmler Eğlence ve Mizah Fırsatlar Gezi ve Etkinlik Gündem Güzellik ve Bakım Hayvanlar Hobi ve Boş Zaman İş Hayatı Kitap Kurumsal Öneriler Moda ve Stil Müzik Okul ve Eğitim Oyunlar Politika Sağlık Sanat ve Kültür Spor ve Egzersiz Tatil ve Seyahat TLC Dizileri Yemekler ve Mutfak
Bilim Ve Teknoloji Tutkunlarının Elinden Düşürmediği 5 Dergi Tavsiyesi
Bilim Ve Teknoloji Tutkunlarının Elinden Düşürmediği 5 Dergi Tavsiyesi
  • Bilim ve Teknoloji
  • 0
  • 5 ay önce
  • 254

350 yıl önce yayına giren ilk bilim dergisinin ardından bir çok dergi raflarda yerini korumakta. Teknoloji severlerin elinden düşürmediği ve sürekli güncel olarak takip ettiği dergileri internetten de alabilir, büyük marketlerde de bulabilirsiniz. Teknoloji severlere hitap eden ve farklı bilimsel gerçeklerin yayınladığı bu dergilerin içinde kaybolacağınıza eminiz!

1.  Popular Science

Hepimizin de bildiği üzere Popular Science en iyi bilim dergilerinden sadece birisi. Aylık olarak hazırlanan bu dergi sıklıkla uzay ve havacılık, yenilenebilir enerji, tıp gibi konularda hazırlanarak okuyanların beğenisine sunuluyor. 2012 yılında ise Türkçe olarak yayınlanmaya başlayan Popular Science dergisi, Türkiye'deki en iyi bilim ve teknoloji dergisi olarak biliniyor.

2.Bilim ve Teknik

Türkiye'de yayımlanan ve Tübitak kurumuna ait olan Bilim ve Teknik dergisi, sıklıkla Türk veya yabancı bilim adamlarının geliştirdiği teknolojik gelişmelere yer veriyor. Arkeolojiden mühendisliğe kadar geniş bir konu portfolyosu olan Bilim ve Teknik Türkiye'nin en çok tercih edilen bilim ve teknik derisi olarak hala yerini koruyor.

3. National Geographic

2001 yılından beri Türkçe olarak bizlerle buluşan National Geographic Politik ve sosyolojik konulara değinmesi ile bilim severlerin beğenisini topluyor. Bilimsel konulu belgeselleri ile 7’den 70’e izleyicilerin ilgisini toplayan National Geograpichic’in televizyon kanalları da bulunuyor.

4.Yazılım Severlerin Tek Tercihi: Chip Dergisi

Yazılım ve bilgisayar sistemlerine ilginiz var ise Chip dergisini zaten biliyor olmanız muhtemel. Chip dergisi ile yazılımsal ürünlerden hizmetlere ve sektördeki tüm yenilikleri yakından takip etmeniz mümkün. İçerik olarak sıkmayan bir dile sahip Chip Dergisi yazılım severlerin en çok okuduğu teknoloji dergisi diyebiliriz.

5.Popüler Bilim

2 ayda bir faaliyet gösteren Popüler Bilim dergisinde ülkemizin politik ve sosyolojik durumunu bilimsel gerçeklerle ve olgularla bulabileceğiniz gibi yine tıp, sanat gibi alanlar hakkındaki incelemeleri de okuyabilirsiniz. Sıklıkla akademisyenler veya araştırmacılar tarafından tercih edilen Popüler Bilim dergisinde mutlaka size göre bir şeyler bulabilirsiniz!

  • bilim dergileri abonelik
  • bilim dergisi önerisi
  • en iyi bilim dergileri hangileri
Öneriyi Değerlendir
DİĞER ÖNERİLER
Yorumları Görüntüle
Facebook Yorumları
0 Yorum
Üye Yorumları
0 Yorum

Öneriyi Yorumla
Henüz yorum yapılmamış..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Tlc'nin En Güzel Dizilerinden: Alaska'yı Mesken Tuttuk
2015 yılından bu yana yayında olan ve CNBC-e’nin yerini alan, yüksek kalitede uluslararası kurgu ve gerçeğe dayalı eğlence programlarından oluşan TLC'nin en güzel dizilerinden birini sizin için incele
Anaokulu Seçiminde Dikkat Etmeniz Gerekenler
Okul öncesi eğitim dönemi çocukların karakterlerinin geliştiği paylaşmayı, dayanışmayı, sosyalleşmeyi ve birlikte yaşamayı öğrendikleri dönemdir.Uzmanlar bu eğitim döneminde okul seçiminin ve...
2017&2018 Yili Gelinlik Önerileri
Düğün hazırlıkları sırasında alışverişin en zevkli ve bir o kadar da telaşlı kısmını gelinlik seçimi oluşturuyor. Alışveriş esnasında hem daha hızlı hem de en doğru kararı verebilmek için alışverişe ç
Özel Hayatinizdan Uzak Tutmaniz Gereken 4 Insan Profili
“İnsanın en büyük hatalarından biri de, doğru zamanı yanlış kişilerle doldurmaktır.” diyor Charles Bukowski.
Gelmiş Geçmiş En Iyi Mini Dizi Fargo
"Tecrübelerime göre, bir adamın, burnunu kırmasına göz yumarsan adam bir dahakine boynunu kırmaya çalışır."
Krispy Kreme Yeşil Elmali Italyan Sodasi
Krispy kreme'de denediğim yeşil elmalı italyan sodası ve donut
Golden Rose Hologrphic 01 Numara
Golden rose holographic 01 numara oje
Escobar'ın Kayıp Milyonları
Uyuşturucu baronu Pablo Escobar, 50 milyar dolarlık servetini toprağa gömerek sakladı ve bu paranın büyük bir kısmı hala bulunamadı. 
Mini Öneri: Tuvalet Eğitimi
Uzay, uzay gemisi için son sınır olabilir, sizin evinizde de bezinden kurtulmak, çocuğunuz için bebeklik sınırını aşmaktır. Bu konu gereğinden fazla önemsenmektedir.
Bilindik Müziklerden Sıkılanlara Gelsin: Yüzyüzeyken Konuşuruz
Dinlerken kendinizi biriyle sohbet ediyormuş gibi hissedeceğiniz ve beraberinde bir demlik dolusu çay içmenize vesile olacak bir gruptan bahsedeceğiz ama en iyi biz bunu Yüzyüzeyken Konuşuruz
Bütün Pazartesi Sıkıntınızı Alıp Içinizi Isıtacak Güzel Bir Parça: Pazar Ve Ertesi
Bi de pazar ve ertesi olunca ben zorlanırım, gülümsemem. Yine de sen olunca ben huzur bulur kötü düşünemem... Sensizlikten gayrı bir derdim yok
En Etkili Ingilizce Öğrenme Sitesi
Kurslara gittiniz, yabancı diziler izlediniz, kelime ezberleyip duruyorsunuz, olmuyor mu? Nerede hata yapıyoruz? Bu site tam da eksik olan ihtiyacımızı karşılıyor.
Öneriyi
DUYUR