Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

soru ekleme

Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Giriş

Kayıt Ol

Türkiye’nin ilk ve tek öneri paylaşım platformu bironeridebizden’ e hoş geldiniz. Sizde aramıza katılarak önerilerde bulunabilir ya da sorunlarınıza önerilerde bulunulmasını isteyebilirsiniz. Forum ve Blog’un bütün özelliklerini bir arada sunan yeni nesil bu platformda sizde öncülerimizden olmak istemez misiniz?

TÜRKİYE’NİN GEÇ TANIDIĞI YAZAR: MURAKAMİ

TÜRKİYE’NİN GEÇ TANIDIĞI YAZAR: MURAKAMİ

 

Ülke olarak geç tanıştık Haruki Murakami ile. Japon ve dünya edebiyatının tartışmasız en iyi isimlerinden olan Haruki Murakami‘nin eserlerinin bizi kendine çekmesinin belki de en büyük sebebi karakterlerin yalnız, çok okuyan, entellektüel bireylerden meydana gelmesi olabilir. 2004’te Türkçe’ye çevrilen ilk eseri, 1987’de yayınlanan “İmkansızın Şarkısı” adlı romanıydı. Ancak yazarı özellikle Türkiye’de bir fenomen haline getiren, 2009’da yazdığı “1Q84”, yayımlandığı ilk günde tükenmiş, Japonya’da ise 4 milyonun üzerinde satmıştı.

1Q84

Abartısız yazınlarıyla, yanlızlığı anlatma biçimiyle kalabalık içindeki yalnızlık psikolojisini aktarmada usta olan yazarı okurken, kendi içinizdeki yalnızlığınızı keşfedecek ve yine kendi yalnızlığınızdaki “çoğunluğunuzu” bulup yalnızlığınızın bir yük değil lütuf olduğunu fark edeceksiniz.Bu kitap ile başkalarının yalnızlıklarıyla iletişim kurabileceksiniz.Bu iletişimin doğallığı yazarın “kendiliği” ni gözler önüne serecek.

1Q84 okuyanı fantastik bir alemlere sürüklerken, aşkla ve bunula birlikte yalnızca sevgiyle var olabilen bir değişimin hikayesini sunacak sizlere…

 MERAKLISI İÇİN DİĞER MUARAKAMİ KİTAPLARI

                    

         

Eğer koyu bir karanlığın içindeyseniz; tüm yapabileceğiniz; gözleriniz karanlığa alışana dek öylece oturmaktır.

 

 Yürekten sevdiğin biri varsa, bir kişi olsun yeter, hayatın kurtulmuş demektir.

2000’lerin başından beri her yıl Nobel Edebiyat ödülünde favoriler arasında gösteriliyordu Murakami. Ancak ilginçtir ki romanları 200 adet bile satmayan ve eserleri depoda çürümeye terk edilen Fransız yazar Patrick Modiano, 2014’te ödülü kazanırken, Murakami hayranlarının payına büyük bir hayal kırıklığı düşüyordu. Ve aynı hayal kırıklığı  2016 yılında Bob Dylan’ın Nobel Edebiyat Ödülü’ne layık görülmesiyle yinelendi. Edebiyat dünyasının en güçlü kalemlerinden olan Murakami’nin bu ödülü sonuna dek hak ettiğine emin olduğumuzdan bironeridebizden ekibi olarak 2017 Nobel Edebiyat Ödülünün MURAKAMİ’  ye verilmesini öneriyoruz.

Ben de burada MURAKAMİ ile tanışmama vesile olan Türkiye’nin şahsına münhasır Psikiatristlerin’den olan Mahir YEŞİLDAL hocamı anmadan geçemeyeceğim. Kendileri Türkiye’nin “MURAKAİZM” akımını başlattı bile benden söylemesi.

Takipte kalmanız dileği ile… 

 

 

Hakkında Mevliye YAVUZ

Kadın,Anne,Yolcu,Yoldaş,Öğretmen,M.A Psikoloji,Editör

Beni Takip Et

Yorum Yap